Angling results and fixtures

Open and club match results and fixtures.

• OPEN MATCH RESULTS

Bridge Farm Litcham: 1st John Buck town townsend lakes 81lb 3oz, 2nd Peter Dimmer Mulbarton A.C. 48lb 10oz, 3rd John Laskey Dereham @ District A.C. 21lb 2oz. Next match is tomorrow, draw 8.30am. To book ring 01328701699

Harleston, Wortwell & District AC

Silverfish Series Match 1 - Middle Pit

1st Robert Hubbard 25lb 6oz, 2nd Chris Smith 22lb 4oz, 3rd Chris Knights Jnr 21lb 14oz, 4th Mac Collett 21lb 8oz.

Marsh Trail lakes Open Lake C: 1st John Catchpole 37lb 10oz, 2nd Gary Button 23lb 3oz, 3rd Nigel Knights 20lb 4oz, section (A) Darren Howling 18lb 12oz, section (B) Ian Cochrane 15lb 4oz.

Most Read

Shrublands AC, River Waveney: 1st G Pooley 7lb 3oz, 2nd S Rivett 4lb 4oz, 3rd S Edmonds 4lb 0oz

River Thurne: D Jones (Stalham) 21lb 9oz, M Dossena (Norfolk Police) 20lb 10oz, A Farrow (Wymondham) 17lb 10oz

Hill Farm Banham: S Rouse (Martham) 27lb 2oz, K Clarke (Acle) 24lb 4oz, C Wright (Lopham) 17lb 10oz.

Mill Farm: Sunday – S Denmark (Norwich) 62lb, R Smith (Anglers Corner) 27lb 4oz, M Alexander (Wymondham) 25lb 12oz. MON – R Finch (Deben) 51lb 14oz, N Paske (Dereham) 51lb 12oz, S Denmark (Norwich) 47lb 12oz.

Cross Drove: Wednesday – J Barrowman (Hot Rods) 121lb 8oz, B Mason (Guru) 82lb 4oz, A Tuck (VDE/AD) 52lb 4oz. SAT – A Tuck (VDE/AD) 52lb 12oz, R Bond (Bury) 52lb 4oz, M Pollard (Shimano) 41lb 4oz. Sunday – R Finch (Deben) 52lb 6oz, S Wheeler (Dynamite) 43lb 9oz, R Heath (Chestnut) 38lb 8oz.

Railway: V Cross (Nash Bait) 59lb 6oz, L Williamson (Heron) 51lb 4oz, M Haverson (Suffolk AD) 47lb 10oz.

Barford: A Hilton (Long Stratton) 49lb 7oz, A Humphrey (Norwich) 32lb, P Smith (Norwich) 30lb 10oz.

Holt – Roy Waller Memorial, Kelling: R Tuck (Clacton) 8lb 10oz, S Attew (Holt) 8lb 9oz, T Thomas (Holt) 7lb 7oz.

• CLUB RESULTS

Bungay Cherry Tree AC – Weybread Middle: I Moore 10lbs 12ozs, C Balaam 9lbs 7ozs, J Kelly 7lbs 13ozs.

Bungay Cherry Tree Ac – Holton: G Binks 22lbs 10ozs, C Kelly 19lbs 6ozs, J Kelly & G Shiplee 17lbs.

Jolly Boys (Cobbleacre): C Gladding 43lb 10oz, W Moore 39lb 14oz, A Tennant 29lb 6oz.

Stalham AC: Stalham Boatyards: 1st Roger Farmer 10lb 6oz, 2nd Dave Edgerton 9lb 8oz, 3rd Dave Agass 9lb 5oz

Norfolk and Suffolk Vets: Topcroft – M Dobson 49lb 5oz, D Roe 47lb 13oz, P Manthorpe 30lb. Aldeby M Dobson 28lb 10oz, D Roe 26lb 10oz, P Manthorpe 21lb 4oz.

Wagglers – Hill Farm: M Mantle 26lb 4oz, M Collins 24lb 4oz, S Crowe 21lb 12oz.

Cosstesey Crown: R Yates 31lb 12oz, C Reynolds 31lb 8oz, J Pulsford 25lb 7oz

Attleborough – Walnut: K Green 41lb, R Parke 20lb 15oz, T Bostosk 19lb 8oz.

Dukes – River Wensum: M Goose 15lb 6oz, S James 10lb 4oz, C Urry 9lb 14oz.

Codgers: Willow - M Girling 55lb 3oz, R Taylor 52lb 9oz, A Penman 51lb, Railway – R Taylor 66lb 8oz, A Forrest 53lb 4oz, B Anderson 26lb 10oz

CMG – Colton: T Brown 29lb 12oz, T Baxter 29lb 1oz, D Stilwell 28lb 8oz.

Oddfellows – Abbey Waters: D Mason 39lb 2oz, P Gardiner 30lb, J Carey 29lb 4oz.

• FIXTURES

Marsh Trail Lakes Oopen Lake A Saturday.

Draw 9am fish 10am–3pm �19 per head all in fee. Optional Golden / Silver/ pegs standing at �200. Maximum 20-peg match, please phone to book. Contact John 01502 586284 / 07766 697873

North Cove & Barnby AC Pike Match Second round: Sunday, fish 9am – 2pm.Results round one, 1st John Parker 4lb 3oz, 2nd Reg Halliday 2oz.

EA Pike Championship: November 11. Weybread Ocean Pit. Entry �20. Draw 7am, Fish 8am/3pm 01508 578701.

Mill Farm: November 4, 5, 01953 452769

Barford Fox: November 1, 3rd Railway 01603 759624

Haddiscoe Lake: November 10, 07887 932392

Cross Drove: November 3, 4 01842 828102

River Wensum: November 4, Angling Direct Shop.