Club and open match results and fixtures
• OPEN MATCH RESULTS
Barford Winter League: W Martin (Anglers World) 60-07, B Bygraves (Goodies Boys) 59-10, G Kiddell (Barford Tackle) 51-07. Teams: Lathams 17 penalty points, Anglers World 19 (118-14), Suffolk Angling Direct 19 (86-07).
King of the River Wensum, Riverside: D Gooch (MDAA) 22-02, R Hubbard (Daiwa AD) 20-14, N Goose (Dukes) 16-03.
Barford Silver Fish: A Gibbons (MDAA) 31-08, T Anderson (Suffolk AD) 26-11, D Simper (Bag'em) 21-07.
Railway: C Cooper (Anglers World) 31-07, C Nicholson (Barford) 22-00, J Randell (Census) 15-12.
Melton Ponds: C Stevens (Oddfellows) 10-14, J Randell (Census) 9-00, A Hilton (Long Stratton) 5-04.
Hill Farm, Banham: S Rouse (Martham) 30-13, M Peek (Yaxham) 12-00, D Able (Norwich) 10-15.
Marsh Trail: J Catchpole (Lowestoft) 17-08, P Briggs (Lowestoft) 15-01, R Adams (Lowestoft) 12-03.
Mill Farm, Sunday: T Little (Kev's Tackle) 26-02, A Hall (Rockland) 23-04, M Fleet (Thetford) 14-08.
Mill Farm, Monday: J Rush (Dereham) 49-12, N Paske (Downham Market) 45-08, C Harmer (Lyng) 30-00.
Railway: P Ashford (Barford Tackle) 39-12, J Barrowman (Anglers World) 39-08, T Anderson (Suffolk AD) 37-12.
• CLUB MATCH RESULTS
Stalham (Club Lagoon): D Hammond 14-11, R Farmer 13-09, C Timms 12-08.
Codgers (Railway): R Harris 46-05, C Nicholson 34-12, J Tink 26-03.
Odd fellows (Barford): D Mason 54-04, M Cleere 24-09, T Gray 24-08.
Codgers (Barford): R Harris 31-05, M Girling 13-07, M Brandish 7-02.
Norfolk and Suffolk Veterans (River Waveney, Tues): D Roe 23-05, J Beckham 14-01, P Manthorpe 13-08.
Norfolk and Suffolk Veterans (River Waveney, Thurs): M Kritoph 14-04, J Beckham 13-02, C Davey 10-03.
Norfolk and Suffolk Veterans (Bergh Apton): C Pillot 43-15, P Manthorpe 33-12, F Kilbourne 30-04.
Wagglers, Hill Farm: J Burrows 22-14, Jane Burrows 16-09, M Collings 14-00.
Romany (River Wensum): S Read 6-04. J Self and A Kerton 5-06.
EAPS (Rockland): A Clarke 18-14, P Cooper 18-05, C Hinsley 14-11.
Zenith (River Wensum): G Elvin 12-06, R Napper 9-12, M Elvin 7-06.
Wymondham (Barford): M Ducker 36-10, R Cross 19-08, M Edwards 16-12.
Attleborough MG (Runhall): A Scarfe 28-00, J Johnson 22-04, M Fairbrother 20-08.
AT County Championships leading standings, Norfolk: W Martin 86 points, D Priestley 56, M Ayers 46, R Hubbard 46, J Taylor 45, K Bland 42, J Randell 37, A Gibbons 37, P Swann 35, D Gooch 33, D Roe 33.
AT County Championships leading standings, Suffolk: R Finch 62, J Barrowman 60, A Tuck 52, V Cross 52, M Hanks 47, H Kemp 28, R Watson 28, R Bond 26, J Boughton 25, S Greatbatch 25.
Shrublands AC, River Waveney, Beccles: 1 B Crisp 6lb 8oz, 2 G Pooley 5lb 15 1/2oz, 3 S Howlett 5lb 1/2oz.
Bridge Farm (Litcham): Paul Baglietto (Kev's Tackle) 25lb 12oz, 2 Dave Bates (Kev's Tackle) 23lb 12oz, 3 Steve Brown (Dereham and District AC) 18lb 4oz.
Dereham and District AC (Bridge Farm, Litcham): Steve Brown 36lb 13oz, Dick Barker 22lb 10oz, Neil Paske 20lb 7oz.
Shrublands AC (River Waveney, Beccles): B Crisp 6lb 8oz, 2 G Pooley 5lb 15�oz, S Howlett 5lb �oz.
Bungay Cherry Tree AC (Wissett): F Ling 45lb 4oz, J Hunt 24lb 8oz, C Kramer 22lb.
Harleston Wortwell and District AC (Silverfish series, match one, Middle Pit): John Platten (Nisa Waveney) 7lb 15oz, Will Freeman (Preston Innovations) 7lb 14oz, Jason Brewster (Lewis' Anglers World) 7lb 4oz.
• FIXTURES
Barford/Fox Match: Jan 27 Willow, 29 Railway, Feb 1 Silver Fish, 01603 759624.
Marsh Trail: Jan 29, 01502 476219 or 07913 115610.
Mill Farm: Jan 30/31, 01953 452769.
King of the Coalyard, River Wensum: Jan 29, 01603 400973.
Bridge Farm (Litcham): Thursday, January 27, 01328 701699.
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules here