RESULTS ROUNDUP

Hickling Broad SC

Bittern Chanpionships

Race 1 (11): Teal (P&P Tegerdine), Boomer (J Atkinson, L Levine), Bittern (D Trower, M Bate)

Race 2 (11): Boomer, Teal, Kedgy Girl (B Thompson)

Race 3 (11): Boomer, Teal, Dabchick (R Lake, C Dunster)

Overall, Ernie Webster Trophy (11): Boomer, Teal, Kedgy Gal, Dabchick

Beccles ASC

Most Read

King George V Pennant Race One (10): Tankard (R Kelsey, G Roll), Blue-RS-Fly (J Blankley, J Hirst), J (M Thrower)

Mirror II Race One Trophy (3): Red Legend (P Roll), Blue (J How)

Kerrich Cup (1): Tornado (R Lewis, G Roll)

Bacchante Trophy (2): Tankard, Beagle (T Haycock, J Aspinall)

Mirror II Race Two (4): Moody Margaret (R Folkard), Red Legend, Blue

Will Judge Trophy (4): Laseround (M How), J, Tardis (A Warnes)

King George V Pennant Race Two (2): Blue-RS-Fly, J

Norfolk Broads YC

Race 1 Yeoman (6): Brandy Bottle (Adam Barker), Evolution (Guy Coleman), Nomad (Eric Diffey)

Race 2 Yeoman (6): Evolution, Brandy Bottle (Paul Barker), Who's Bob (Gordon Wishart)

Race 3 Yeoman (5): Evolution, Brandy Bottle (Paul Barker), Ydggrisil (Tim Haines)

River Cruisers (3): Meggie (Tom Gentle), Goldfish (Hugh Ferrier)

Allcomers A (3): Adonis (John Cox), Little Blue (Charles Bellamy), Cinnamon Twist (Auriel Gibson)

YBOD (10): Scotch Argus (AJ Macdonald), Cinnamon Twist (Stu Rix), Kallima (Peter Hawes)

BOD: Storm Petrel (Tim Mobbs), Kittiwake (Jaime Campbell), Whimbrel (Peter Sabberton)

Allcomers B (3): 1073 (Adam Barker), Blood Red (Ben Campbell), Tigger (Tim Haines)

Combined Allcomers (6): Speckled Wood (Mike Tims), Clouded Yellow (Nick Gill), Silver Washed (David Broadway)

Great Yarmouth & Gorleston SC

Summer Series

Race One: RS500 (P Highfield, T Highfield), RS500 (D Houghton, J Symonds), D-One (M Browne)

Race Two: Hobie Tiger (D Abbott, T Quayle), RS500 (P Highfield, T Highfield), RS500 (D Houghton, J Symonds)

Race Three: RS500 (D Houghton, J Symonds), Hobie Tiger (S Shaw, E Anderson), Hobie Tiger (D Abbott, T Quayle)