Angling results and fixtures

Open and club match results and fixtures.

• Open match results

Barford teams of three: D Goodwin (North Walsham) 123-06; J Randell (Sensas) 108-09; S Johnson (PW Angling) 79-06. Teams. P Ashford, A Hilton, J Randell 5 penalty points. C Gladding, A Nicholls, S Johnson 7 penalty points.

Willow: S Clarke (Ipswich) 112-08; D King (Norwich) 68-05; J Randell (Sensas) 59-05.

Marsh Trail: R Adams (Lowestoft) 41-01; C Knights (Harleston) 29-12; E Davison (Lowestoft) 29-08.

Hill Farm, Banham: D Maggin (Tacolnesten) 44-10; B Able (Norwich) 32-06; N Paske (Downham) 26-08.

Most Read

Mill Farm, Thurs: S Denmark (Norwich) 62-00; R Smith (Anglers' Corner) 40-00; Y Saoulos (Norwich) 28-00. Sun: E Townsend (Norwich) 31-10; J Parnell (PWA) 19-08; M Fleet (Thetford) 14-12. Mon: S Johnson (PWA) 44-08; N Paske (Downham) 39-08; K Bird (Banham) 37-08.

Cross Drove Final (Day 1): R Anstee (Cross Drove) 80-03; I Shipp (Cross Drove) 68-00; N Parkinson (Dynamite) 64-09. (Day 2): N Parkinson 69-02; S Wheeler (Daiwa) 62-04; B Norman (Kev's) 61-12. Overall: N Parkinson 133-11; A Jawad (Bagem) 119-10. Hinderclay (Sat): J Rigby (Hinderclay) 57-02; S Parker (Hinderclay) 40-08; J Odey (Methwold) 36-01. (Sun): N Dozell (Norfolk Police) 51-13; T Brooks (Thetford) 42-15; R Hubbard (Angling Direct) 39-08.

April 15

Besthorpe: 1st: A.Eyup 50lb 9oz; 2nd: M Bunn 49lb; 3rd: W Moore 37lb 6oz.

Bridge Farm Litcham (Thursday): 1st Charlie Southery a.c. 69lb 5oz; 2nd Chris Towsend Mulbarton D A A 64lb 12oz; 3rd Dave Bates Kevs Tackle 51lb 0oz

Aldeby Hall Fisheries, Bridge Water: 1st G. Binks (Suffolk AD) (45lbs 05oz); 2nd S. Haley (27lbs 00oz); 3rd D. Roe (26lbs 11oz).

Dereham District AC Bridge Farm Litcham: 1st Neil Paske 95lb 12oz; 2nd Dave Bates 75lb 4oz; 3rd Steve Brown 69lb 8oz.

• Club matches

Norfolk and Suffolk Vets, Topcroft: M Runacres 17-15; M Mirgaux 16-05; M Dobson 12-01.

Norfolk and Suffolk Vets, Aldeby: M Runacres 25-09; A Gibbons 25-06; D Roe 19-02.

UG, Willow: S Whiting 49-00; L Carver 43-00; T Brand 42-14.

Stalham, Holly Farm: A Seward 91-04; A Watson 74-08; K Lawson 62-00.

Costessey Crown, Topcroft: A Trett 32-08; R Henderson 31-08; R Haystead 18-02.

Attleborough MG, Walnut: S Rouse 79-00; T Kitchen 74-07; R Scarfe 40-06.

Oddfellows, Railway: N Kopti 66-14; T Gray 64-08; G Mason 55-10.

Codgers, Abbey Waters: C King 27-12; A Forrest 25-06; M Buxton 23-03.

Freedman, Barford: S Murphy 58-08; D Creed 48-04; P Lovett 45-12.

CMG, Barford: D Lewis 60-08; G Cairns 52-09; D Cairns 43-04.

Wagglers, Hill Farm. S Craske 29-02; M Mantle 23-04; P Whittaker 11-08.

Zenith, Bartles Lodge: J Broomfield 37-14; J Rowell 37-02; P Pope 24-08.

Norwich Police, Holly Farm: M Dossena 92-15; P Fleet 90-14; R Coxon 89-05.

Holt SAC, Kelling: P Thomas 4-15; P Loke 3-04; W Beeton 2-12.

Viking Whalers, Mill Farm: M Moore 32-02; P Millbank 26-08; G Bannister 7-08.

• Fixtures

Barford/Fox: April 26 Colton, 28 Barford, 01603 759624.

Mill Farm: April 26, 29, 30. 01953 453769.

Cross Drove: April 28, 29. 01842 828102.

Marsh Trail A: April 28. 07796 437381. Festival Weekend: May 5, 6. Bookings 07913 115610 and 07796 437381.

Bridge Farm Litcham: Thursday, APril 26 and Sunday, April 29. To book ring 01328701699

Aldeby Hall Fisheries, Bridge Water: Saturday, April 28. Phone 01502 677363.

Dereham District AC: A.G.M. at Darbys Swanton Morley on Thursday, April 26 at 7.30pm.