Angling results and fixtures

Open and club match results and fixtures.

• Open Matches

Norwich and District Individual Championship (River Bure): T Anderson (Suffolk AD) 20lb 8oz, A Farrow (Wymondham) 18lb 9oz, N Larkin (Nisa Feeders) 18lb 3oz.

Nisa Feeder League (River Yare): M Pollard (Foxmatch) 29lb 8oz, T Anderson (Suffolk AD) 24lb 8oz, J Taylor (Mark 1) 23lb 15oz.

Hill Farm (Banham): D Yaxley, (Kenninghall) 58lb 11oz, W Womock (Brundall) 50lb 1oz, G Pearce (Pulham) 42lb 0oz.

Marsh Trail: T Burden (Lowestoft) 45lb 14oz, F Ling (Veterans) 42lb 13oz, E Davison (Beccles) 37lb 3oz.

Mill Farm (Sun): P Millbank (Beaver) 99lb 4oz, M Fleet (Thetford) 76lb 0oz, S Johnson (Norwich) 43lb 4oz. (Mon): N Paske (Downham) 77lb 2oz, S Rouse (Nomads) 58lb 0oz, R Kent (Jolly Boys) 48lb 10oz.

Most Read

Cross Drove (Weds): T Whatlign (Foxmatch) 63lb 1oz, A Tuck (VDE) 62lb 9oz, R Martin (Dorking) 52lb 1oz. (Sat): J Heaps (Chestnut) 62lb 12oz, R Bond (Bury) 58lb 0oz, P Yeomans (Norwich) 54lb 8oz.

Colton: D Cooper (TW Angling) 85lb 6oz, B Anderson (Coble Acre) 81lb 0oz, J Carey (Oddfellows) 78lb 4oz.

Barford: W Martain (Barford Tackle) 119lb 15oz, C Gladding (Unique) 105lb 0oz, K Ford (Barford Tackle) 62lb 8oz.

Railway: W Martin (Barford Tackle) 117lb 9oz, M Bradford (Fakenham) 96lb 9oz, C Cooper (TW Angling) 82lb 6oz.

• Club Matches

Bungay Cherry Tree AC (Broome Pits): F Ling 35lb, P Dean 31lb 6oz, I Moore 16lb 11oz. KO finalists will be P Dean and J Buck.

Dereham & District AC (Swanton Morley Willow Lake): Neil Paske 10lb 6oz, Steve Brown 10lb 3oz, John Rush and Peter Hunter both 9lb 15oz.

Norfolk and Suffolk Vets (Topcroft): D Roe 30lb 13oz, J Hammond 28lb 9oz, J Beckham 27lb 15. (Aldeby): D Roe 22lb 12oz, F Ling 22lb 7oz, M Mirgaux 20lb 12.

Romany (Bergh Apton): T Smith 218lb 4oz, C Innes 122lb 4oz, C Nicholls 118lb 10.

EAPS (River Yare): S Carey 9lb 14oz, A Clarke 8lb 15oz, TClarke 8lb 13.

Mulbarton (River Yare): A Griffiths 7lb 10oz, R Bradley 6lb 2oz, P Dimmer 4lb 4oz. (Litcham): K Clarke 101lb 2oz, G Ward 69lb 6oz, C Angel 55lb 1oz.

Codgers (Holly Farm): N Hunt 55lb 12oz, A Forrest 47lb 0oz, R Barker 32lb 4oz.

Wymondham (Taswood): R Cross 48lb 0oz, I Newitt 28lb 12oz, J Ducker 26lb 10oz.

Zenith (Melton Ponds): C Florence 99lb 4oz, J Broomfield 35lb 7oz, D Earl 30lb 1oz.

Wagglers (Melton Ponds): N Chapman 180lb 11oz, D Yaxley 59lb 4oz, Jane Burrows 57lb 3oz.

CMG (Melton Ponds): D Lewis 24lb 12oz, M Covell 21lb 14oz, K Emmett 20lb 15oz.

Aylsham (Barford): M Seaman 70lb 0oz, D Sparkes 25lb 2oz, C Beales 17lb 4oz.

Oddfellows (Barford): R Patrick 112lb 8oz, G Mason 90lb 0oz, M Cleere 85lb 12oz.

Freedman (Railway): M Rogers 75lb 8oz, S Chapman 69lb 4oz, D Creed 33lb 8oz.

Codgers (Colton): M Girling 157lb 3oz, M Boxton 84lb 12oz, L Byford 80lb 4oz.

Coble Acre (Railway): J Fisher 69lb 4oz, B Anderson 60lb 5oz, P Howe 49lb 8oz.

Costessy Crown (Mill Lake): K Watker 61lb 4oz, C Reynolds 59lb 8oz, M Buxton 47lb 0oz.

UG (Mill Lake): S Bartrum 31lb 6oz, C Marshall 30lb 9oz, R Bailiey 24lb 9oz.

Codgers (Railway): C Nicholson 113lbs 6oz, R Harris 80lb 1oz, C Bale 49lb 10oz.

North V South two day (Abbey Waters): Day one: S Warner 38lb 8oz, A Davies 38lb 7oz, J Miller 32lb 14oz. Day two: A Davies 76lb 14oz, D Caltworthy 67lb 0oz, J Lotes 46lb 0oz.

• Fixtures

NDAA, September 25: Teams of Four Championship, Rivers Bure and Thurne. Sept 28, 29: Two Day Festival Rivers Bure and Thurne. October 1: Broads Championship Rivers Bure and Thurne 01603 400973.

Barford/Fox tomorrow: Railway, Saturday: Colton, Saturday: Norfolk and Suffok Championships, Railway 01603 759624.

Marsh Trail C, Saturday: 01502 514682.

Cross Drove Saturday, Sunday: 01842 828102.

Mill Farm, tomorrow, Sunday, Monday: 01953 452769.