Angling results and fixtures

Open and club match results and fixtures.

OPEN MATCH RESULTS

Cobble Acre Two Day Festival

Day 1 Adam's Lake: J Randell Sensas Future 49-08, T Smith Unique 49-08, C Gladding Unique 36-10.

Day 1 Amy's Lake: R Finch Deben 58-06, L Smith Diawa Ad 26-10, B Coe Busmen 25-12.


You may also want to watch:


Day 2 Adam's Lake: B Coe Busmen 43-10, I Copeland Future 32-08, L Smith Norwich 25-06.

Day 2 Amy's Lake: J Barrowman Barford 45-06, M Bygraves Cobble Acre 25-08, J Randell Sensas Future 24-12.

Most Read

Overall: R Finch 74-12, J Randell 74-04, B Coe 69-06.

Marsh Trail: T Burden Lowestoft 58-08, A Adams Lowestoft 31-07, D Forester Yarmouth 23-08.

Hill Farm Banham: W Chapman Harleston 74-12, D Chadwick Wymondham 69-05, Jane Burrows Banham 44-07.

Mill Farm, Sunday: C Gifford Lakenheath 51-08, B Bygrave EMG 49-06, T Smith Norwich 47-00.

Mill Farm, Monday: C Gifford Lakenheath 84-04, S Denmark Norwich 46-14, T Saoulas Norwich 26-04.

Joe Alden Memorial Barford: V Cross Ixworth 100-12, S Clarke Mayver VDE 86-12, M Henry Dereham 76-02.

Cross Drove, Midweek: B Norman Kevs 108-12, R Bond Bury 87-02, K Kingston-Miles Barford 77-00.

Cross Drove, Saturday: J Hardy Cross Drove 61-07, N Parkinson Dynamite 59-02, S Payne Diawa AD 58-12.

Cross Drove, Sunday: T Cole Ouse Vally 113-10, S Easy Stanjay 86-12, N Parkinson Dynamite 76-05.

Railway: D Cooper Anglers World 78-06, J Randell Senses 42-04, K Gray Oddfellows 37-06.

Bridge Farm, Litcham, May 12: 1 Dave Bates (Bridge Farm) 64.0.0, 2 Neil Paske (Downham Market) 35.2.0, 3 Trevor Little (Kevs Tackle) 33.12.0.

Next match is on May 19, to book call 01328 701699.

Club Sportsmans Never Turn Back

May 15 at Burgh Castle: 1 Mick Bunn 47lb 8oz, 2 David Grimwood 20lb 14oz, 3 Gary Hunter 20lb 12oz.

• CLUB MATCH RESULTS

Norfolk and Suffolk Veterans, Aldeby: M Critoph 34-02, J Beckham 23-06, M Mirgaux 20-13.

Norfolk and Suffolk Veterans, Haddiscoe: M Hood 34-14, P Manthorpe 24-08, F Kilborne 15-05.

Dukes Shallowbrooke: R Urry 39-12, C Urry 22-04, S James 8-08.

Zenith, Taswood: J Rowell 35-13, P Pope 22-08, J Broomfield 18-13.

EAPS, Brook: P Cooper 11-11, S Cary 10-01, M Morley 7-00.

Mulbarton Bridge Farm: S Folwer 63-00, R Page 53-10, C Ward 33-04.

Attleborough Group: M Wiles 66-02, A Scarf 44-00, T Matthews 32-08.

Costessey Crown, Colton: C Watker 109-06, R Yates 81-06, D Milham 74-04.

Viking Whalers, Topcroft: M Moore 55-08, S Manley 36-04, L Hayes 36-00.

Wymondham Abbey Waters: R Crisp 53-00, R Cross 50-15, M Edwards 49-12.

Codgers Railway: M Girling 73-08, R Taylor 34-13, R Rackham 29-12.

Freedman, Barford: D Creed 55-10, K Didwell 47-00, K Pope 45-08.

Norwich Disabled, Colton: B Ramsbotton 68-02, A Forest 57-04, A Leeder 56-00.

Codgers, Barford: B Emms 72-04, A Farrow 70-04, G Cairnes 56-14.

CMG Abby, Waters: R Latham 56-03, M Nicholls 47-12, G Cairnes 28-12.

City Works Railway: F Ling 43-00, M Ling 28-08, C Cramer 25-00.

Oddfellows Mill Lake: G Mason 17-14, J Olden 17-04, J Stevens 12-04.

• FIXTURES

Barford/Fox, May 19; Abbey Waters, May 21, Pairs Challenge 01603 749624; Mill Farm, May 22/23, 01953 452769; Marsh Trail, May 21, 01502 476219; Cross Drove, May 21/22, 01842 828102.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus