Angling results and fixtures

Open and club match results and fixtures.

• OPEN MATCH RESULTS

Hill Farm Banham: S Rouse (Martham) 35-12; M Harmon (Nomads) 31-05; M Peek (Yaxham) 24-00.

Mill Farm Sunday: D Bates (Kevs) 54-08; P Macrow (Thetford) 44-00; S Nicholls (Norwich) 36-00.

Monday: R King (Anglers' World) 74-10; Marion Mancini (Yarmouth) 49-12; N Paske (Downham) 30-06.

Marsh Trail: M Runacres (Deben) 21-09; F Ling (Norwich) 17-06; N Cook (Lowestoft) 16-04.

Melton Ponds: A Hilton (Long Stratton) 71-04; G Hill (Oddfellows) 65-04; P Ashford (Barford Tackle) 59-06.

Most Read

Cross Drove Wednesday: R King (AW) 62-01; J Barrowman (Anglers' World) 57-02; M Pollard (Dynamite) 53-15.

Silver Fish: T Anderson (Suffolk AD) 63-00; C Nicholson (Barford Tackle) 29-08; D Simper (Norwich) 19-02.

Cross Drove Saturday: S Tyler (Poplets) 51-00; A Leathers (Browning HR) 41-02; D Rawlings (Stanjay) 31-09.

SCAAA Pairs Weybread Middle and Club Pit: A Winterton and A Mobbs 61lb 4oz, M Taylor and Colin Davey 58lb 14oz.

Individuals: J Hunt 53lb 3oz, A Winterton 50lb 8oz, M Taylor 46lb 10oz.

Railway: P Ashford (Barford Tackle) 67-02; D Goodwin (North Walsham) 50-14; I Bailey (Mulbarton) 48-12.

• CLUB RESULTS

Oddfellows, Mill Lake: T Gray 100-00; J Stevens 37-11; G Mason 33-00.

Norfolk and Suffolk Veterans, Topcroft: J Beckham 30-15; D Harford 28-02; M Hanks 27-07.

Aldeby: A Gibbons 10-05; D Harford 8-10; J Beckham 7-08.

Wagglers, Melton Ponds: S Rouse 51-08; D Chadwick 28-14; G Pearce 28-12.

Stalham, Melton Ponds: D Dearman 18-04; M Charlewood 17-09; J Hehir 12-12.

Attleborough MG, Walnutt Farm: G Cleverley 35-14; A Scarfe 28-14; K Green 28-00.

Dukes, Cobbleacre: J Lowe 25-15; C Urry 17-09; M Buckingham 15-13.

Wymondham, Barford: R Cross 43-13; D Jarvis 30-05; A Farrow 27-00.

Codgers, Colton: M Girling 30-00; R Harris 21-10; W Anderson 16-05.

CMG, Barford: T Baxter 51-00; D Lewis 31-00; A Jermy 16-12.

Norwich Disabled, Barford: C Humphrey 23-00; A Forest 17-13; J Chaplin 16-08.

Codgers, Railway: F Anderson 34-13; R Ashby 31-00; A Forest 23-04.

Nomads, Railway: M Warman 15-15; C Humphrey 14-06; B Ramsbottom 10-09.

Club Match Results

Bridge Farm (Litcham): Neil Paske (Downham Market) 37lb, Steve Jackson 35lb 8oz, Sean Greatbatch (Hinderclay) 27lb 8oz.

Harleston, Wortwell and District AC (Club Pit): Justin Hunt 53lb 4oz, Peter Dade 19lb 10oz, Dave Harford 18lb 8oz, Mal Runacres 14lb 10oz.

Shrublands AC

River Waveney: 1 K Howlett 5lb 7oz, 2 B Crisp 14.5oz, 3 G Pooley 11.5oz.

County Championship tables, leading contenders.

Norfolk: W Martin (Anglers' World) 178 pts; M Ayers (Dents of Hilgay) 103; D Jarvis (Angling Direct) 81; D Brydon (Lathams) 80; P Ashford (Barford Tackle) 76.

Suffolk: V Cross (Ixworth) 156; R Bond (Bury) 1312; J barrowman (AW) 127; T Anderson (Suffolk AD) 115; R Finch (Deben) 94.

• FIXTURES

Marsh Trail A: March 26, 01502 514682.

Barford Foxmatch: March 24 Railway, March 26 Colton, 01603 759624.

Mill Farm: March 27/28, 01953 452769.

Maver Individual: April 23 qualifying, Barford Lakes, entrance �50, at office.

Bridge Farm (Litcham): Thursday, March 24, draw 8.45am, fish 9.45am-3.30pm, 01328 701699.

Harleston, Wortwell and District AC (Middle Pit): Last Chance Open, March 27, draw 9.30am, fish 11am-5pm, 01379 853571.